آژانس ايران خبر

علمي و تكنولوژي

آژانس ايران خبر :95/11/3دانشمندان ادعا می‌کنند یک نرم افزار هوشمند جدید می‌تواند به دقت مرگ ناشی از حمله قلبی را در بیماران پیشگویی کند.این نرم افزار را موسسه علوم پزشکی لندن ساخته است که تصاویر اسکن MRI قلب بیماران را تحلیل می‌کند و یک «قلب ۳بعدی مجازی» را می‌سازد.پیش از این متخصصان قلب می‌بایست با صرف زمان زیاد و بررسی دقیق، بیماران قلبی با ریسک بالا را تشخیص می‌دادند.
آژانس ايران خبر :95/11/2نشستن طولانی مدت باعث می‌شود دردهایی در قسمت کتف و شانه، گردن و پشت بدن ایجاد شود. این امر به خصوص اگر اصول درست نشستن رعایت نشود بیشتر خود را نشان می‌دهد.
آژانس ايران خبر :95/11/1پنجاهمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک مصرفی یا «سی ای اس» از پنجم ژانویه آغاز شده است. این دوره از نمایشگاه نوآوری در زمینه فناوری با ۳۰۰ هزار متر مکعب فضا در لس آنجلس برگزار می شود. به نظر می رسد که در این دوره، دستگاه های هوشمند پوشیدنی و اینترنت اشیاء، ستاره نمایشگاه باشند.راجر چنچ، سردبیر وبسایت خبر فناوری سی نت می گوید: «می دانید که تمایل همه به یک چیز نیست. ولی فکر می کنم که بعضی بخش ها توجه بیشتری جلب می کنند. مانند خودروهای بدون راننده و اینترنت اشیا (چیز نِت).»
آژانس ايران خبر :95/10/29 سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) خبر درگذشت یوجین سرنان، آخرین فضانوردی که کره ماه را به مقصد زمین ترک کرد، منتشر کرد. سرنان سال ۱۹۷۲ سه روز ماه‌پیمایی کرد.
آژانس ايران خبر :95/10/27 استرس و اضطراب طولانی به اندازه سیگار خطر سکته قلبی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد. پژوهش تازه دانشگاه هاروارد آمریکا در باره استرس مشخص می‌کند که هسته‌ای کوچک به نام آمیگدال (بادامه) در مغز مرکز استرس بدن است.استرس گرچه فشاری عصبی است، اما به خاطر ویرانگری عمومی‌اش سراسر بدن را با ناراحتی روبرو می‌کند. کارشناسان پزشکی هنوز به طور کامل نمی‌دانند که فشارهای روحی و روانی دقیقا چه تاثیراتی بر روی مکانیسم بدن برجای می‌گذارند.روزنامه پزشکی "لانست" تحقیقی از پزشکان دانشگاه هاروارد آمریکا را منتشر کرده است. در این پژوهش مشخص شده که کنترل استرس…
آژانس ايران خبر: 95/10/24 بر اساس پژوهشی که توسط کیمبرلی السبک در دانشگاه دیویس کالیفرنیا انجام شد جالب است. او بیش از ۱۰۰ مورد گریه‌ را بررسی کرد. قضاوتی که درمورد زنان گریان می‌شد، منفی بود، و فریب‌کار، بی‌ثبات، یا بیش‌از حد احساساتی دیده می‌شدند. اما در مورد ۸ تا از ۹ مردی که گریه کردند در واقع دیدگاهی دلسوزانه وجود داشت، چون آنها جنبه‌ای انسانی‌تر و مهربان‌تر از ذات‌شان را نشان می‌دادند.
آژانس ايران خبر: 95/10/24افراد دوزبانه چه نوع مهارت هایی دارند مغز آن ها هوشیارتر و فعال تر است و این افراد به آلزایمر مبتلا نخواهند شد زوال عقل از این افراد فاصله میگیرد و نسبت به دیگران مهارت های زیادی دارند افراد تک زبانه را با افراد دوزبانه در ادامه این مطلب با هم مقایسه می کنیم با ما همراه باشید .
آژانس ايران خبر: 95/10/22یک مطالعه نشان میدهد که کاهش جریان خون در قسمتی از مغز که مربوط به گفتار است، می تواند افراد را در خطر اختلال لکنت زبان قرار دهد.
آژانس ايران خبر: 95/10/20کسانی که در دفاتری کار می کنند که دارای تهویه خوب بوده، آلودگی و کربن دی اکسید آن کمتر باشد، عملکرد شناختی شان بهتر است. حتی اندکی بهبود در محیط های کار بسته، می تواند نتایج زیادی در بهبود تصمیم گیری کارمندانی که به صورت روزمره آنجا کار می کنند داشته باشد.
آژانس ايران خبر: 95/10/20 تاکنون نگاه اشتباهی نسبت به پارکینسون وجود داشته است. شواهد به دست آمده از مطالعه روی موش‌ها نشانگر این است که منشأ این بیماری می تواند در روده انسان باشد. اغلب بیماران مبتلا به پارکینسون تا یک دهه پیش از تشدید دیگر علائم، از یبوست شکایت دارند. پارکینسون را عموما با رعشه، خشکی و مشکل حرکتی می‌شناسیم که بر اثر قبض حیات نورون‌های مغزی حادث می‌شوند. درمان‌هایی هست که پیشرفت این مرض را کند می‌کنند، اما هیچ درمان کاملی پیدا نشده است
Page 1 of 57