آژانس ايران خبر
Tuesday, 10 January 2017 22:05

خانه ای که دیوارهایش فساد و چپاول است اگر فرو بریزد بر سر که خراب میشود؟

آژانس ايران خبر :95/10/21
خانه ای که دیوارهایش فساد و چپاول است اگر فرو بریزد بر سر که خراب میشود؟
موضوع فتنه و فساد اقتصادی آن‌قدر فضاحت به بار آورده است، که مقامات و مهره‌های وابسته به نظام ضمن اعتراف به فراگیر بودن آن، با عناوینی از قبیل ”فساد سیستمی “و ”موریانه‌ای “نام می‌برند.
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام 18 اردیبهست 1393 در یک سخنرانی در قم اعتراف کرد: ”فساد مثل موریانه در اقتصاد ایران جاری می‌شود“.
اسحاق جهانگیری معاون اول  حسن روحانی در13شهریور در سخنرانی همایش سراسری سازمان حراست کشور، از سیستمی شدن فساد خبر داد. وی همچنین 17آبان 95 درمراسم تودیع و معارفه وزیر آموزش و پرورش گفت: ”فساد مثل موریانه در همه سطوح کشور ورود پیدا کرده است و فرقی ندارد که مربوط به این دولت یا دولت گذشته بوده باشد“..
احمد توکلی نماینده سابق مجلس نیز در15مهر95 در برنامه تلویزیونی دستخط اعتراف کرد که فساد سیستماتیک در نظام  به حدی است که به نهادهای نظارتی نیز رخنه کرده است. توکلی با ابراز وحشت از اثرات مخرب فساد دامنگیر نظام  گفت: «اگر با فساد مبارزه نکنیم حتماً جمهوری اسلامی را ساقط می‌سازد.»
وی در 18 دی 95 در گفتگو با شبکه 3  در زمینه نهادینه شدن فساد در نظام، به سیاستهای فساد زا که موجب به‌وجود آمدن مفسده‌های بزرگ در نهادها و ارگانهای مختلف می‌شود ، اضافه کرد: ”توزیع فساد قانونی است و فساد را قانونی می‌کنند“.
توکلی به اشکالات زیادی در قراردادهای شرکت نفت واز جمله قراردادهای اخیر در دولت روحانی اشاره کرد که منجر به فساد و در نهایت دزدی مهره‌های دولت روحانی شده است.
در زمینه حاتم بخشی زمینها و املاک شهرداری تهران توکلی گفت 10هزار سند در مورد تخلف شهرداری بررسی شده که نتیجه این بوده است: ”شهرداری هم متخلف است و هم در آن جرم اتفاق افتاده است“
او به عدم همکاری شهرداری و قالیباف با نهاد موسوم به ”دیدبان عدالت و شفافیت“ اشاره کرد و گفت: ”آنطور که انتظار می‌رفت آقای قالیباف همکاری نکرد و تنها دفتر او بیانیه‌ای داد و تشکر کرد“، درصورتی که ما متخلفین در شهرداری را به قوه قضاییه دادیم.
نماینده سابق مجلس همچنین از وقوع جرم و تخلف در زمینه تهیه غذا و دارو اشاره کرد اما از ورود به جزئیات خودداری کرد.
وی همچنین فیشهای حقوقی نجومی را خلاف ماده 76 خدمات کشوری و نامشروع دانست و در این رابطه گفت: ”تمامی دستگاهها از جمله دستگاههایی که قانون مستقل دارند، هر تغییر در حقوق دارند باید به شورای حقوق و دستمزد بیاورند اما هیچ‌کدام از این حقوقها به این شورا نیامده و تصویب نشده است و این حقوقها غیرمشروع هستند“
احمد توکلی صراحتاً گفت آنها که حقوق نجومی دریافت کرده‌اند، آن را به خزانه کل برنگردانده، و اطلاعاتی که سخنگوی دولت روحانی و وزیر دادگستری کابینه روحانی در زمینه برگردانده شدن 23میلیارد از این حقوقها داده‌اند غلط است.
توکلی به یک مورد فساد وزاری دولتی اشاره کرد و گفت در نامه‌ای به جهانگیری معاون اول روحانی نوشته است نعمت‌زاده وزیر صنعت و معدن از شرکت کره‌ای ال جی پشتیبانی می‌کند که یک جریمه قانونی را نپردازد.
لازم به توضیح است که شرکت ال جی در زمینه نادیده گرفتن قوانین گمرکی به پرداخت 3هزار میلیارد دلار جریمه محکوم شده بود اما دربند وبست با این شرکت، نعمت‌زاده طی نامه‌یی رسمی به گمرگ از آنها خواست که این جریمه را ببخشند.
وی همچنین در رابطه با تخلفات مالی وزیر صنعت و معدن می‌گوید: ”وزیر صنعت اصرار دارد کالاهای پتروشیمی را از بازاربورس کالا بیرون ببرد. ما گزارش کردیم و کارشناسی کردیم 1000میلیارد تومان رانت در کارخانه‌های سازنده مواد شیمیایی ایجاد می‌کند. آقای نعمت‌زاده خودش قبل از وزارت در18 شرکت عضو هیأت مدیره یا مدیرعامل و یا رئیس هیأت مدیره بوده، بعد که وزیر شد و ناگزیر شد استعفا بدهد دختران و خانم او 14 شرکت از این شرکتها را اداره می‌کنند“.
یکی از موارد دیگر فسادی که توکلی به آن اشاره می‌کند این است که: ”یک نفر عضو هیأت مدیره 7 شرکت خصوصی است که همه دریافت هایش غیرقانونی و حرام است“...
این  موارد بخش کوچکی از فساد و غارتی است که در نظام آخوندی صورت می‌گیرد.
ابعاد چپاول و فساد در نظام آخوندی آن‌چنان سرسام‌آور است که بعضاً خودشان را ترس برداشته که ممکن است تبعات آن منجر به فروریختن سقف خانه نظام ولایت بر سر خودشان بشود. آن‌چنان که توکلی هم در گفتگو ی 15مهر نگران این است که نظام ولایت سقوط کند. وی در گفتگوی 18 دی خود با تلویزیون این نگرانی را اینطور ابراز می‌کند: ”اگر خانه بریزد سقف آن روی همه خراب می‌شود“.
واضح است که اعترافهای فوق در زمینه فساد سیستمی و موریانه‌ای در نظام ولایت، ریشه درنظام سیاسی یعنی دیکتاتوری دارد که از یک طرف فضای سیاسی را برای مردم بسته و آنان را سرکوب می‌کند، و از طرف دیگر دست  ایادی‌اش برای چپاول اموال مردم باز گذاشته است.
در این نظام سیاسی فاسد، در هر دوره‌ای از حاکمیت بر اساس این‌ که کدام جناح غالب باشد، به ‌دلیل نهادینه بودن فساد، غارت و چپاول توسط همان جناح دنبال می‌شود. هم‌چنانکه در زمان ریاست‌جمهوری رفسنجانی 123میلیارد تومان اختلاس کشف شد که در آن زمان رقمی بی‌سابقه بود. در دوره احمدی‌نژاد نیز رقم فسادهای مالی 3هزار میلیادی بود که رکورد آنها به650هزار میلیارد تومان رسید.
 
برای دستیابی به اخبار بدون سانسور به کانال ما مراجعه کنید
telegram.me/Iran_news_ajancy

كامنتهاى شما

لطفا فيلدهاي ستاره دار را پر كنيد!

وارد كردن كد HTML قابل قبول نيست!