آژانس ايران خبر

زنان

آژانس ايران خبر :95/11/3 بازداشت گلرخ ایرایی و انتقال به زندان اوین گلرخ ایرایی و سعید اقبالی بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند. ساعاتی پیش، گلرخ ابراهیمی ایرایی، همسر آرش صادقی، هنگام خروج از منزل توسط ماموران سپاه ثارالله بازداشت و به اجرای احکام زندان اوین منتقل شد. بازداشت خانم ایرایی درحالی انجام شد که سعید اقبالی از دوستان این زوج نیز همراه او بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است. بنا به گزارش هرانا پیش از ظهر امروز سوم بهمن ماه ۹۵، برخلاف وعده های مطرحه از سوی دادستانی گلرخ ابراهیمی ایرایی جهت تحمل ادامه حبس توسط ماموران سپاه ثارالله بازداشت و به اجرای احکام زندان اوین منتقل شد.
آژانس ايران خبر :95/11/2طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی، نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس، از فراهم نبودن امکان مشارکت زنان در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی کشور انتقاد کرده است. او  گفت که زنان به نسبت سهم‌شان در آموزش عالی، از پست‌های مدیریتی بهره‌مند نیستند.
آژانس ايران خبر :95/11/2روز جاری، نازیلا حمیدآوا (حمیدف) زندانی تبعه جمهوری آذربایجان از بند نسوان زندان اوین آزاد شد. از همین بند، مریم نقاش زرگران، لیلا جعفری و ستوده فاضلی به مرخصی اعزام شدند و مرجان داوری نیز به ندامتگاه زنان ری (قرچک) منتقل شد.به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوم بهمن ماه، نازیلا حمیدوا از بند نسوان (زنان) زندان اوین آزاد شد.نازیلا حمیدآوا (حمیدف) یک شهروند غیر ایرانی، اهل شهر باکو در کشور جمهوری آذربایجان است. فروردین ماه سال ۹۴ در شهر تبریز بازداشت شد و بعد از تحمل ۱۰ ماه سلول انفرادی در این شهر به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.
آژانس ايران خبر :95/11/2معاون رئیس جمهوری ايران در امور زنان و خانواده از افزایش آمار اعتیاد در میان زنان ایرانی ابراز نگرانی کرد و گفت: در حال حاضر 9 درصد معتادان زن هستند.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شهیندخت مولاوردی در کنگره ملی مدیریت امور جوانان با اشاره به کاهش سن مصرف مواد مخدر در جامعه افزود: تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از مواد سنتی به صنعتی و روانگردان ها به ویژه در میان دختران نگران‌کننده است.
آژانس ايران خبر :95/11/1دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا روز پنجشنبه در یک ضیافت ناهار به افتخار هواداران خود از ملانیا ترامپ، همسر خود خواست سخنانی ایراد کند. این ضیافت ناهار در آستانه برگزاری مراسم تحلیف چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا برگزار شد.
آژانس ايران خبر :95/10/30دکتر پردیس ثابتی زیست شناس و پژوهشگر ایرانی-آمریکایی دانشگاه هاروارد سومین زنی است که با معدل ۱۰۰ و مدارج کامل، از دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا فارغ التحصیل شده‌ است. او اخیرا نیز به عنوان یکی از ۱۰۰ چهره نابغه جهان از سوی گروه بین‌المللی Creators Synectics معرفی شده‌ است. این گروه بین‌المللی پردیس ثابتی را از محققان برجسته دانشگاه‌های معتبری نظیر هاروارد، آکسفورد و ام آی تی به عنوان چهره چهل و نهم معرفی کرده‌ است. شبکه خبری سی‌ان‌ان نیز در سال ۲۰۰۷، خانم ثابتی را به عنوان «یکی از ۸ نابغه ای که دنیای ما را متحول خواهند ساخت» عنوان کرده‌است. پردیس ثابتی همچنین خواننده یک گروه آلترناتیو راک به نام هزار روز (به انگلیسی: Thousand days) می‌باشد که تا به حال سه آلبوم منتشر کرده‌است.
آژانس ايران خبر :95/10/30با مرگ زها حدید، معمار سرشناس عراقی ثروت هنگفت او به معمایی تبدیل شده که کسی دقیقا نمی داند باید با آن چه کرد.روزنامه بریتانیایی گاردین گزارش کرده از زها حدید حدود 85 میلیون دلار به جا مانده است که 4 میلیون آن را به عنوان وام پرداخت کرده است. این معمار سرشناس عراقی در سن 66 سالگی درگذشت و همه اموال و دارایی‌ها و شرکت‌هایش را نزد 4 نفری که شرکت‌هایش را اداره می‌کردند باقی گذاشت تا آنها را میان افراد خانواده‌اش و شرکت‌های مهندسی و همچنین سازمان‌های خیریه تقسیم کنند.
آژانس ايران خبر :95/10/29دیروز صبح  یک خانم‌ «بدنساز» به اتهام «انتشار عکس در فضای مجازی» دستگیر و روانه زندان شد.   این خانم  پس از تفهیم اتهام و صدور قرار تامین وثیقه به مبلغ دویست میلیون تومان، به دلیل عجز از پرداخت وثیقه روانه زندان شد. اواخر شهریور ماه سال جاری نیز ۲ ورزشکار زن، در مسابقات برون مرزی شرکت کردند که  تصاویر حضور این زنان در شبکه‌های اجتماعی پخش شد و بعد از انتشار این تصاویر پرونده‌ای در شعبه ویژه جرایم دادسرای فرهنگ و رسانه تشکیل شد و ۲ خانم ورزشکار به همراه ۴ مربی مرد جهت انجام مراحل بازپرسی به شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شدند.
آژانس ايران خبر :95/10/28 روز جاری، جلسه رسیدگی به اتهامات آتنا دائمی، فعال حقوق بشر زندانی، در پرونده جدید با شکایت سپاه پاسداران، در دادسرای شهید مقدس زندان اوین برگزار شد. در این جلسه، تعدادی از اتهامات خانم دائمی حذف و پرونده از باب اتهامات “توهین به ماموران و ممانعت از اجرای حکم” مورد رسیدگی قرار گرفت.به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در جلسه روز جاری بررسی اتهامات آتنا دائمی در پرونده جدید، اتهامات «توهین به رهبری، توهین به مسئولین و نشر اکاذیب» که پیش تر طرح شده بود از پرونده برداشته شد و تنها دو اتهام «توهین به مامورین هنگام بازداشت و ممانعت از اجرای حکم» در پرونده مانده است. این تغییر در پرونده درپی «احضار و شهادت دادن ماموران نیروی انتظامی، دفاعیه وکیل و انکار ویدئوی ضبط شده هنگام بازداشت» روی داده است.
آژانس ايران خبر :95/10/28 آزیتا رفیع زاده، شهروند بهایی محبوس در بند زنان زندان اوین است که همزمانی حبس شوهرش، پیمان کوشکباغی باعث شده سرپرستی فرزند ۶ ساله آنان به خانواده دیگری سپرده شود. آنچه در پی می آید شرح پرونده و روزشمار اجمالی نقض حقوق این زندانی عقیدتی است.
Page 1 of 62